חטיבת האספלט הינה החטיבה הגדולה ביותר בקונצרן אסטק וכוללת את החברות Astec, Heatec, Dillman, CEI . ארבע החברות מהוות בסיס מאוחד המתכנן ומייצר מפעלי אספלט שלמים הכוללים מתקני ערבוב וייבוש, דודי אחסון, מיכלי חימום ומערכי העברה ושינוע. מפעלי האספלט ניתנים להזמנה כמערך נייד, קבוע או הניתן להעתקה ולמיקום מחדש. שמה של חטיבת האספלט של קונצרן אסטק הולך לפניה הודות לתכנון הנדסי המשלב טכנולוגיות מתקדמות וכושר המצאה, דבר המאפשר ללקוח ייצור מכסימלי לצד שמירה על בטיחות והגנה על איכות סביבה. 

מערכת תוף ייבוש וערבוב כפול - ® Double Barrel  

מערכת Double Barrel הינה פטנט יחודי של חברת אסטק המצטיין בניצול אנרגיה יעילה ע"י שילוב של פעולת ייבוש האגרגאט בתוף הפנימי, וערבוב מתמיד של האגרגט המיובש, האספלט הממוחזר ברמה של עד 50%, הביטומן, והפולימרים בתוף החיצוני.
המערכת מאפשרת תפוקה קבועה ואיכות גבוהה של אספלט בשילוב עלויות נמוכות יותר לטון אספלט תוך עמידה בתקני איכות הסביבה המחמירים ביותר. ניתן להזמינה כיחידה נייחת, נייחת הניתנת למיקום מחדש או ניידת. 

מפעלי אספלט רציפים ניידים

 6 Packשל חברת אסטק הינו המפעל הנייד המתקדם ביותר בעולם לייצור אספלט חם.
המפעל כולל את מערכת Double Barrel המתקדמת המשלבת ייבוש וערבוב בתוף אחד לייעול העבודה והגדלת התפוקה עד 550 טון בשעה. יתרונו הנוסף של המפעל באה לידי ביטוי ביכולת הוספת אספלט ממוחזר במינון גבוה של עד 50%.
המערך הנייד, המורכב ומנוייד כולו על גבי שישה טריילרים נגררים, מאפשר תפוקה מכסימלית ואיכות אספלט גבוהה בכל מקום בו מתבצעות עבודות הסלילה.

מפעלי אספלט רציפים נייחים הניתנים להזזה

M Pack הינו מפעל האספלט המושלם לכל מי שזקוק למפעל קבוע עם אפשרות למיקום מחדש בעתיד. המפעל מתוכנן כמודולים הניתנים לשינוע על גבי משאיות ומורכבים באתר החדש.
M Pack נבדק בצורה מדוקדקת במפעלי החברה להבטחת הפעלתו ללא עיכובים, והוא נותן ליצרן האספלט מפעל עם רכיבים גדולים, בדיוק כמו מפעל נייח רגיל, הכוללים את טכנולוגיתDouble Barrel המשלבת ייבוש וערבוב במהלך עבודה אחד, הוספת אספלט ממוחזר, חדר בקרה ושליטה, מיכלי איחסון גדולים ותפוקות גבוהות.
 

מפעלי אספלט רציפים נייחים

מפעלי האספלט בטכנולוגיית תוף Double Barrel מיועדים למיקום קבוע כאשר קיימת דרישה לתפוקות גבוהות ולשילוב השימוש באספלט ממוחזר- RAP. המפעל מאפשר גמישות רבה להרכבת תוספות עפ"י הצרכים והדרישות העתידיות ומאפשר התאמה גם לדרישות שטח לא סטנדרטיות.

מפעלי אספלט אצוותים (Batch) נייחים

מפעלי האספלט (Batch) מיועדים לייצור מגוון רחב של אספלטים שונים לשימושים עירוניים ו/או לפרוייקטים קטנים. בהתאם לדגם, מפעלי האספלט מייצרים החל מ - 40 טון לשעה ועד 450 טון לשעה וניתנים להתאמה מלאה לצרכי הלקוח ע"י בחירת המגדל, המערבל, מיכלי האיחסון ועוד.
ניתן לשלב במפעלי האספלט את טכנולוגיית Double Barrel  ומיחזור של אספלט מקורצף RAP.

מפעל ליצור אספלט גומי

חברות CEI/HEATEC מייצרות מפעלי אספלט גומי ניידים למיחזור צמיגי מכוניות ישנות (GTR) והוספתם לתערובות אספלט סטנדרטיות. המפעל מורכב ממערכת ערבוב ומיכל ראקציה ומנוייד בעזרת נגרר אחד או שני נגררים נפרדים. מערכת הערבוב יכולה לשלב עד 20% גומי ממוחזר (Crumb Rubber) בתוך תערובת הביטומן (AC). מיכל האיחסון יכול להכיל ולספק למפעל האספלט 10-15 טון בנגרר עם תא אחד ועד 35 טון בנגרר בעל שלושה תאים.

מערכת ירוקה לייצור אספלט חמים/מוקצף - Double Barrel® Green System

מערכת Green System ניתנת לשילוב בכל מפעל Double Barrel ובל מפעל אצוותי גם לא מתוצרת אסטק. המערכת משתמשת במים ליצירת ביטומן מוקצף מחומם שהינו חסר ריח ועשן ומחזיק לאורך זמן. יתרונה הברור של מערכת זו הוא באי השימוש בפולימרים יקרים נוספים ובחיסכון באנרגיה.

טיפול באדמות מזוהמות - Soil Remediation

מהנדסי חברת אסטק יישמו את הידע הרב שברשותם מתחום מפעלי האספלט, מערכי השינוע והעמסה, הניפוי והגריסה ומערכי טיפול באבק, בכדי לתכנן ולייצר מערכים ייחודיים לטיפול באדמות מזוהמות.
הידע והטכנולוגיות שנרכשו מתכנון ויצור של תופי ייבוש וערבוב לתחום האספלטים איפשרו את הפיתוח של מתקנים יעילים וידידותיים לסביבה. בעזרת מתקנים אלה ניתן לטפל באדמות המכילות חומרי הדברה, שמן ונפט, תחמושת, פסולת מבתי זיקוק, חומרים ממיסים וחומרים אורגנים אחרים ולשחררם ממזהמים אלו.
מורטק מיכון תשתיות ומיחזור בע"מ  |  קיבוץ כפר בלום, ת.ד. 47, 1215000  |  דוא"ל: info@mortec.co.il  |  טלפון: 08-9352707  |  נייד: 050-5770295